Z ostatniej chwili

Jak stworzyć dobrą treść SEO?

Pisanie artykułów SEO może nie jest sztuką, ale z pewnością umiejętnością - dzięki pewnym zastosowanym zasadom tekst będzie przyjazny nie tylko dla użytkownika, ale i dla wyszukiwarki. Brak wiedzy na temat SEO zagraża witrynie tkwienie w wirtualnej przepaści i docieranie do niej tylko takich internautów, którzy znają konkretny adres www.

 

Czym jest SEO?

 

SEO czyli Search Engine Optimization - w tłumaczeniu optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych lub w skrócie określenie pozycjonowanie ma na celu pokazywanie witryny internetowej w czołówce treści pokazywanej przez wyszukiwarkę taką jak google na bazie fraz kluczowych czy słów, zastosowanych z odpowiednim nasyceniem. 

 

Mariage treści z SEO

 

Jak napisać taką treść? Trzeba pamiętać, że google nie za bardzo lubi precle, a promuje wartościowe i unikalne teksty. Czyli wykluczone jest powielanie treści już istniejących w sieci, a publikacja może i cennych artykułów przesyłanych przez agencje PR, ale masowo kopiowanych, nie sprzyja wyszukiwaniu.

W zasadzie bardzo dobrze na rezultaty wpływa zajmowanie się tematyką niszową, własną pasją. Można przeprowadzić research w internecie, który pokaże potrzeby i oczekiwania internautów. Znajomość problemów, z jakimi borykają się ludzie, pozwala na stworzenie treści na przykład poradnikowej typu Jak samodzielnie usunąć awarię hydrauliczną w domu? Porady są bardzo chętnie wyszukiwane i czytane, poza tym sprzyjają one zgromadzeniu społeczności, która regularnie będzie odwiedzała witrynę. Tylko że trzeba używać słowa klucze - najlepiej jest je umieszczać w tytule, nagłówku, śródtytule, a także w treści, z tym że słowa klucze powinny znakomicie wpisywać się w treść i wyglądać naturalnie. Można używać odmian i synonimów. Jeśli do treści załączana jest grafika, powinno się ją opisać także przy użyciu fraz kluczowych. Przy ich wyszukiwaniu pomocny będzie darmowy Google Keyword tool.

 

Konstrukcja treści idealnej dla SEO

 

Bardzo ważna jest struktura dokumentu HTML czyli tego, co stanowi plik strony internetowej. Strony są pisane w języku HTML. Należy zatem użyć w znaczniku title słowa kluczowego - z tym że słowo to powinno być wstawione na początku, a treść krótka - wyświetli się ona w tytule zakładki przeglądarki internetowej, ponadto pojawi się w wynikach wyszukiwań jako tytuł strony. Ogromną rolę odgrywa znacznik H1  w tytule, jest on istotnym wabikiem dla robotów wyszukiwarek. W konstrukcji treści powinno się pamiętać o śródtytułach, przy których stosuje się znaczniki H2 lub H3. To, że ktoś już coś pisał na dany temat nie powoduje szlabanu na pisanie kolejnej treści o zbliżonych walorach tematycznych. Warto jest jednak pisać własnym językiem i stylem, umieszczać własne przemyślenia i wnioski, pisać to w taki sposób, by brzmiało prawdziwie, a nie jak kolejna reklama, której internauci zaczynają odczuwać przesyt. Dobrze jest by tekst zawierał około trzech tysięcy znaków. Najważniejsze elementy tekstu można pogrubić, użyć kursywy i innych zdobników - tylko że trzeba zachować umiar. Korzystne jest linkowanie wewnętrzne, prowadzące do innych treści na witrynie. Ważne jest by artykuł został przypisany do właściwej kategorii tematycznej witryny. 

 

O nas

logo-footer

pozycjonowanie stron chorzówpozycjonowanie stron Myślenice

Blog stworzony przez miłośników i znawców marketingu społecznościowego, SEO i e-mail marketingu.

Często czytane

Jak stworzyć dobrą treść SEO?
Jakie są podstawowe zasady pisania tekstów na strony internetowe?
Recz o SEO copywritingu

Świeże newsy branżowe

Czym jest marketing społecznościowy?
Na czym polega marketing społecznościowy?
Jakie są zalety marketingu społecznościowego?
© Copyright Freemo.pl. All Rights Reserved.